Харківська технічна школа заснована у 1934 році Постановою Ради Народних Комісарів та розпорядженням Народного Комісара Шляхів сполучення від 17 травня 1934 року № 205 у місті Люботині з метою організації підготовки робітників Південної залізниці.
З липня 2009 року, згідно наказу 171 / Н від 23.07.09 р., Харківська технічна школа була перейменована в Харківський центр професійної освіти Південної залізниці з метою розширення сфери діяльності з навчання кадрів залізничним професіям, організації курсів цільового підвищення кваліфікації.
Основним завданням школи є підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації робітничих кадрів згідно замовлень структурних підрозділів Південної залізниці.
У 2009-2010 навчальному році на базі Центру можна навчитися таким робітничим професіям:
Навчально-матеріальна база школи складається з учбового корпусу на 450 місць та учбово-побутового комплексу на 250 місць.
В учбовому корпусі розташовані 14 спеціалізованих кабінетів:
Навчання проводиться із застосуванням діючих макетів і схем, тренажерів, пультів, комп'ютерів зі спеціальним програмним забезпеченням, технічних моделей та інше.
Всі навчальні класи оснащені комп'ютерами та проекторами, що дозволяє використовувати в навчальному процесі більше 100 найменувань навчально-контролюючих комп'ютерних програм з різних професій, демонструвати навчальні фільми, електронний графічний матеріал, проводити електронне тестування учнів.
У Харківському центрі професійної освіти діє актовий зал на 160 місць, технічна бібліотека з читальним залом, фонд якої становить близько 13 тис. примірників, у тому числі і електронні видання.
Усі немісцеві учні забезпечуються безкоштовним проживанням в учбово-побутовому комплексі. На кожному поверсі розташовані кухні, оснащені необхідним обладнанням для приготування їжі, кімнати гігієни, а також кімнати для самопідготовки та відпочинку. Учбово-побутовий комплекс та учбовий корпус мають автономне опалення від власних газових котелень.
Для проведення вільного часу і відпочинку до послуг учнів - художній і технічний фонд бібліотеки, з можливістю доступу до локальної мережі школи та мережі Інтернет; спортивно-тренажерний зал і відкритий спортивний майданчик для ігрових видів спорту, культурно-масові заходи.